Odpověď FB skupině Migréna, kde nám byla odebrána možnost reagovat:

19.6. p. R. T.: 

Ráda bych se s vámi podělila o zkušenost s XENON terapií, kterou jsem mohla, díky této skupině, vyzkoušet zdarma u p.Svobody v Horních Počernicích.

Naivně jsem se domnívala, že dostanu 1/2hod xenon a zbavím se migrény. Jak jsem byla p.Svobodou informována, xenon nemusí fungovat, když neodstraním další možné příčiny vzniku migrény.

1. Pročistit ledniny, játra, střeva

2. Zlikvidovat parazity, bakterie, plísně, strongyloidy přístrojem zapper

3. Nahradit amalgám za bílé plomby

4. Nemít v bytě zvířátka, hlavně kočky a nemazlit se s nimi

5. ....a další

Toto všechno je otázka dlouhodobá a každý k tomu může přistoupit dle svého přesvědčení. Já např mám doma 3 kočky a co vím jistě, že pryč z domu je nedám 😊

Přišla jsem na terapii v době, kdy mám "zmrzlé rameno" a od krční páteře migrény již 14 dnů. Dle informací z netu a p.Svobody by minimálně po dvou terapiích mělo dojít ke zlepšení jak migrény, tak ztuhlosti krku a ramene. Dostala jsem xenon 4x v průběhu 14 dnů ( netuším, kolik procent xenonu jsem dostala) k tomu zapper, udělala jaterní kůru a bohužel, k ŽÁDNÉMU, ani minimálnímu, posunu u mě nedošlo.

Jsem moc ráda za tuto zkušenost, šla jsem do toho s tím, že nám všem pomůže. Já zřejmě nejsem "správný" příjemce😉, pokud někdo vyzkoušíte, sama budu ráda za informaci.

 

19.6. p. P. Č.

 Já jsem terapii Xenonem ze zvědavosti také vyzkoušela, když jsem zde četla dubnovou diskuzi na toto téma a musím říct, že mě se ulevilo. Na přelomu 04/05 jsem byla na 3 terapiích a měla jsem v květnu pouze 2 migrény a několik tenzních bolestí hlavy (místo svých 8-12 migrén/měsíc). Na zač. června jsem byla na 1 terapii a zatím 1 migréna a zlepšila se i četnost tenzních bolestí. Upřímně jsem sama dost překvapená, protože jsem žádný zázrak neočekávala. Po 30ti letech různých alternativních pokusů a spíše vyhozených peněz jsem i ke xenonu přistoupila zpočátku skepticky. I mně p. Svoboda vyprávěl o plombách a všech těch očistných nezbytně nutných technikách a zaprování apod... Já jsem toto vše zkrátka odmítla, protože jednoduše nevěřím, že plomby nebo bakterie jsou příčinou migrény, což jsem mu vysvětlila. Když jsem ve 14ti letech měla svůj první záchvat migrény, tak jsem ještě měla zdravé zuby a zcela jistě i moje střeva a organismus obecně byl, co se týká zamoření bakterií mnohem "čistší" než je tomu teď, nehledě na to, že migrénou trpí i mnohem mladší děti. Je fakt, že můj životní styl se kvůli migréně za poslední roky hodně změnil - pravidelná jóga kvůli krční páteři a správnému držení těla obecně, zdravá životospráva, pravidelný spánek, téměř žádný alkohol apod..., co vám všem migrenikům budu vyprávět 🙂. Četla jsem o xenonu různé články na webu, je to docela zajímavé čtení, existují různé studie na využití xenonu v medicíně, protože se zjistilo, že xenon má údajně neuroprotektivní účinky...Je samozřejmě zvláštní, proč někomu uleví a někomu ne...V každém případě ta samotná terapie je velmi relaxační zážitek (aspoň tedy pro mne 🙂)

Naše odpověd na diskuzi o Xenonu:

Dorbý den

Jsem manžel Zsuzsanny Vaňkové, která spolupracuje s panem Svobodou na Xenonové klinice. Dovolte mi prosím zde reagovat.

Dosavadní neúspěch ve snaze pomoci paní Radce nás velmi mrzí a je samozřejmě zklamáním.

Dle informací z klinik v Rusku by xenonová terapie měla snížit či odstranit migrény zhruba u 80% lidí. Náš názor je takový, že buďto patři paní Radka do oné 20% supiny a nebo jsme možná měli zvolit vyšší koncentrace xenonu v inhalované xenono-kyslíkové směsi.

Nabídli jsme tedy paní Radce ještě další dvě terapie kde zkusíme koncentrace xenonu zvýšit.

Na vysvětlení, první terapie je vždy seznamovací, s koncentrací xenonu okolo 14%. U dalších inhalací se koncentrace postupně zvyšují, vždy po konzultaci s daným člověkem - dotazováním se jak inhalaci prožíval a jak se cítil poté. Nejčastěji se vždy následně přidávají zhruba 2% až 3%.

Při vyšší koncentraci xenonu než na co je člověk v danou chvíli připraven může dojít k bolesti hlavy (nejspíš ale trochu jiného typu než migrény) a případně i zvracení. Stalo se nám to občas na začátku provozu kliniky a proto jsme teď celkově opatrnější. Maximální dávky pro naše klienty limitujeme zhruba na 35%, nicméně ruské weby uvádějí, že používají koncentrace až do 50%. Tam je již ale doporučována přítomnost anesteziologa.

Právě proto že reakce jsou velmi individuální, nemáme jinou možnost než opatrnost a nastavit standardní počáteční dávkování dle těch nejcitlivější.

Já osobně jsem měl poslední/pátou inhalaci zhruba na 28% a přesto že jsem se cítil naprosto úžasně a euforicky, tak jsem cítil že při ještě větším zesílení stavu při inhalaci by mne opravdu mohla začít hlava bolet - prostě takový zvláštní pocit že by se to mohlo stát a že je potřeba být opatrný a pokorný.

Současně jsme rádi za sdílení pozitivní zkušeností paní Čechové, která nás navštívila na přelomu dubna května ale nechtěla dávat falešnou naději ostatním na základě pouze její osobní zkušenosti.

Z našeho pohledu je to tedy zatím 50 na 50 a věříme, že při statisticky významném počtu by výsledek měl být velmi podobný ruským zkušenostem.

Moje žena Zsuzsanna i Marek Svoboda založili kliniku s upřímnou snahou a možná až s neodolatelným nutkáním pomoci ostatním lidem poté, co měli možnost si xenon sami vyzkoušet. Jejich zkušenost s Xenonem, stejně tak jako moje vlastní, byla prostě tak silná, že se rozhodli udělat všechno proto, aby zpřístupnili tuto možnost i ostatním. Dosavadní zkušenosti velké většiny návštěvníků jsou naprosto pozitivní, nicméně náš problém je to jak tyto zkušenosti sdílet dále neboť lidé jsou prostě přirozeně velmi skeptičtí. Podívejte se ale třeba na našich stránkách na Video Výpovědi v sekci Vaše Zkušenosti, kam chceme postupně přidávat i další zkušenosti návštěvníků.

Zsuzsanna sama trpěla migrénami po velkou část svého života. Po dobu našeho společného soužití jsem ji nespočetněkrát vozil na pohotovost v rozličných koutech světa, dle toho kde jsme zrovna bydleli. Proto ona i já dobře víme jaké je to životní utrpení ale i to, kolika lidem by xenon mohl opravdu pomoci.

S pozdravem

Aleš Vaněk