Xenonová terapie v léčbě alkoholismu

Xenonová terapie je metoda léčby různých neurologických, kardiologických a jiných nemocí, založená na použití inertního plynu - xenonu. Díky jedinečným analgetickým, protizánětlivým a uklidňujícím vlastnostem se xenon používá v mnoha lékařských oborech, včetně rehabilitační léčby.

Lékařský xenon je inhalované léčivo s jedinečnými farmakologickými a fyzikálně-chemickými vlastnostmi. Tento plyn je bezpečný, hypoalergenní, netoxický, nemá škodlivý účinek na nervový systém a jiné tkáně těla, a proto nemá žádné kontraindikace. Droga není návyková a může být použita po dlouhou dobu. Neexistují ani věková omezení.

Je obtížné přeceňovat terapeutické přínosy xenonu. Při použití ve formě inhalace (smíchané s kyslíkem) rychle dochází k terapeutickému účinku. Xenon lze kombinovat s mnoha farmakologickými léčivy, zatímco inhalace může snížit dávku léků předepsaných pacientovi. Díky xenonové terapii pacienti normalizují spánek, snižují bolestivé syndromy, zvyšují pracovní kapacitu a vitalitu.

Viz také: Co způsobuje kouření a zneužívání alkoholu

V MedicCity je xenonová terapie prováděna zkušenými transfuziology, anestetiky v klidném prostředí, které podporuje relaxaci pacientů. Před zahájením zákroku lékař podrobně vysvětlí techniku ​​a nastávající účinky. Během inhalace cítí pacienti pozitivní emoce, fyzické a duševní pohodlí, mír a klid. Ihned po vdechnutí si mnozí všimnou pocitu lehkosti, nálady a zvýšení pracovní kapacity, porovnají proceduru s lázeňskou procedurou nebo masáží.


Účinek po inhalaci xenonem trvá až jeden den. K dosažení stabilního a trvalého účinku jsou nutné alespoň 3 postupy.

Jak xenon ovlivňuje tělo?

Za prvé, xenon má příznivý účinek na krevní oběh, který se projevuje centralizací krevního toku a zlepšenou mikrocirkulací. To otevírá velké příležitosti pro jeho použití při léčbě poruch oběhu - ischemických lézí mozku, myokardu a dalších orgánů. Za druhé, vysoká rozpustnost plynu v lipidech a zejména v kůře nadledvin, mozku, schopnost blokovat peroxidaci, snížení aktivity stresových homonů, poskytuje dobré výsledky při použití xenonu při léčbě adaptačních poruch, a zejména stresového syndromu různého původu. Výrazný účinek plynu v dávkách léků na lidskou psychiku našel své uplatnění v psychiatrické praxi, zejména při léčbě deprese.

Xenonová terapie

Je to ultramoderní metoda léčby a obnovy duševního a fyzického zdraví. Samotný Xenon má řadu vlastností, které vám umožňují opravit některé poruchy mozku. Na pozadí jeho použití se úroveň úzkosti snižuje, syndrom bolesti je eliminován, nálada stoupá, normalizuje se spánek. Kromě toho inhalace xenonů zvyšují účinnost, zlepšují náladu, snižují patologickou přitažlivost k psychoaktivním látkám a nikotinu. Mechanismus působení xenonu na organismus není zcela objasněn, ale bylo prokázáno, že inertní plyny vytvářejí podmínky pro normalizaci složení plynu v arteriální krvi a mají pozitivní vliv na přenos kyslíku.

Xenon je slibné inhalační anestetikum, které se blíží svým "ideálním" vlastnostem. Jeho použití jako anestetika v ambulantní praxi se rozšiřuje. S jeho pomocí může pacient rychle usnout a po dokončení operace dojde k rychlému a snadnému probuzení bez nežádoucích následků (podráždění dýchacích cest, dechová deprese, toxický účinek atd.). Lékařský xenon není návykový a je vyloučen během několika minut. Dosahovaný účinek mezitím trvá déle, což přispívá ke stabilní remisi a zotavení.

Terapeutický účinek xenonu je následující:

 • Anestetický účinek - v případě chronické bolesti mohou xenonové inhalace snížit dávku analgetik.
 • Zastavuje útoky panických útoků.
 • Zmírňuje záchvat migrénových bolestí hlavy.
 • Zlepšuje náladu a poskytuje emoční vzestup.
 • Zvyšuje účinnost a zlepšuje celkovou pohodu.
 • Stabilizuje krevní oběh a zlepšuje funkci mozku a srdečního svalu.
 • Jeden a půlkrát zkracuje dobu odeznění abstinenčních příznaků při alkoholismu a drogové závislosti.
 • Snižuje toxicitu léků, snižuje jejich dávkování.
 • Urychluje proces hojení ran.
 • Snižuje koncentraci stresových hormonů v krvi.
 • Eliminuje křeče kapilár.
 • Přírodní antidepresivum, které neovlivňuje emocionálně-volební sféru pacienta, není návykové a účinek nastává okamžitě, nemusíte nějakou dobu čekat, například při použití jiných typů antidepresiv.

Účinek xenonové terapie

 • U poruch spánku se téměř u všech pacientů po průběhu xenonové terapie normalizuje spánek;
 • S xenonovou terapií v depresivních stavech pacient zmizí pocit úzkosti a deprese, zlepšuje náladu;
 • S migrénami - dochází ke snížení bolesti;
 • S chronickým únavovým syndromem - zvýšený výkon a vitalita;
 • Po operacích a nemocech dochází k časnému uzdravení těla;
 • V přítomnosti chronických degenerativních nebo zánětlivých procesů se celkový stav těla zlepšuje;
 • U chronické bolesti různého původu si pacienti všimnou významného snížení intenzity a frekvence bolesti;
 • Ve sportovním lékařství xenon během tréninku sportovců zvyšuje výdrž těla a jeho fyzické schopnosti, aniž by dopingoval;
 • S uklidňujícím účinkem může xenon zachránit člověka před strachem z chirurgického zákroku nebo nepříjemným postupem.

Indikace pro použití xenonové terapie

 1. Nespavost
 2. Depresivní podmínky.
 3. Chronický únavový syndrom.
 4. Bolesti hlavy, migrény.
 5. Léčba neurózy, úzkostných poruch, panických záchvatů.
 6. V rámci komplexní léčby drogových závislostí, alkoholismu, kouření.
 7. Rehabilitace po cévní mozkové příhodě, infarktu nebo traumatickém poranění mozku.
 8. Chronický stres různých etiologií.

Jak se postup provádí?

Před zákrokem není nutná žádná zvláštní příprava. Doporučujeme však, abyste nejedli dvě hodiny před sezením a nepili se alespoň hodinu před zákrokem.

Inhalace xenonu se provádí pomocí masky přenosného nebo stacionárního anesteticko-respiračního aparátu v terapeutických koncentracích xenonu s kyslíkem v časovém intervalu 15 až 30 minut. Samotný postup probíhá v prostředí přispívajícím k relaxaci pacienta. Obvykle se používá měkké osvětlení, individuální oddělení, klidná relaxační hudba. Začátek procedury předchází rozhovor s lékařem, který zodpoví všechny vaše otázky a nastaví vás tak, abyste dosáhli maximálního účinku.

Účinek jednoho postupu může trvat až 5 dní. K dosažení trvalého výsledku je zapotřebí průměrně 3-10 relací.

Viz také: Proč teplota stoupá s onemocněním jater

Co bude pacient cítit během sezení?

Xenonový inhalační pocit je poněkud podobný "léčivému snu", s tím rozdílem, že pacient zcela nespí, ale je ponořen do stavu odpočinku a relaxace, zatímco je zde pocit lehkosti a blaženosti. Je to, jako by se muž vznášel nad jeho tělem, nad jeho problémy a problémy. Tento stav se podobá tranzu a nastává okamžitě, s prvními dechy drogy, a končí jemně a docela rychle po zastavení dodávky xenonu. Po několik dní si pacienti všimnou hlubokého spánku v noci a během dne necítí únavu a podráždění, a dokonce i naopak, je cítit nárůst síly a dobrá nálada.

Jaké jsou kontraindikace pro inhalaci xenonu?

Pro jakýkoli lékařský postup existuje řada kontraindikací, a proto by měly být předepsány inhalace xenonů a lékař by je měl také provést. Přímé kontraindikace jsou:

 • akutní infarkt myokardu,
 • pneumotorax,
 • angina útoky
 • respirační a srdeční selhání,
 • akutní infekční choroby.

Xenonová terapie

NOVÝ KLINICKÝ POSTUP!

Xenonová terapie / Xenonová inhalace

Xenonová terapie je velmi populární moderní metoda léčby a obnovy duševního a fyzického zdraví. Rychlý rytmus městského života nás připravuje o možnost úplné relaxace. Výsledkem neustálé únavy a přepracování je apatie a deprese, časté bolesti hlavy. Z této situace je efektivní a velmi důležité bezpečné pro zdraví - ven inhalace xenonu!

Xenon

- inertní, netoxický plyn bez chuti a barvy, bez zápachu, který má silný analgetický, antidepresivní, sedativní, antispasmodický účinek. Jedná se o přírodní antidepresivum, které nezpůsobuje závislost, nedráždí sliznice dýchacího traktu, nemá alergenitu, nepříznivě neovlivňuje lidské orgány a systémy a neomezuje imunitu. Terapeutický účinek xenonové terapie je potvrzen klinickými zkouškami.

VÝSLEDEK XENONU

Xenon má ochranný účinek na kardiovaskulární systém, mozek a játra. Pouze jedna správně vybraná wellness inhalace:

 • zlepšuje náladu
 • zvyšuje koncentraci a zvyšuje výkon
 • snižuje hladinu chronické únavy, úzkosti, podrážděnosti, deprese a dalších neurotických stavů;
 • zabraňuje záchvatu paniky
 • obnovuje zdravý spánek
 • zmírňuje bolesti hlavy, autonomní poruchy, bolest
 • stimuluje ochranné funkce těla a má obecný posilující účinek (zejména u starších osob).

O POSTUPU

Na klinice Centraviamed provádějí inhalace xenonů v závislosti na indikacích specialisty, kteří absolvovali speciální výcvik na příslušném zdravotnickém vybavení:

 • fyzioterapeut
 • neurolog
 • praktický lékař

Před zákrokem musí lékař kliniky Centraviamed provést vyšetření a zvolit koncentraci a objem plynu na základě osobních parametrů každého pacienta: pohlaví, věk, celkový stav, nezbytnou hloubku uklidnění, přítomnost nemocí jiných orgánů atd.

Před xenonovou terapií se pacienti nemusí řídit zvláštními pravidly. Není třeba držet dietu nebo přestat brát léky. Aby se však maximalizoval přínos léčby, doporučuje se, aby byly splněny následující podmínky:

Viz také: Je možné vyléčit alkoholismus speciálním čajem

2 hodiny před zákrokem nejezte nic; neužívejte alkohol a drogy během dne; odmítněte pít 1 hodinu před inhalací.

Způsob inhalace je jednoduchý - inhalace směsi plynů (xenon s kyslíkem) pomocí speciální masky v náchylné poloze. Procedura v celkové délce 30-40 minut vám umožní dosáhnout úplné relaxace a nezbytného terapeutického účinku.

K dosažení udržitelného výsledku se doporučuje léčba v průběhu 5 až 10 procedur. U syndromů těžké bolesti, akutní bolesti zubů, může být inhalace prováděna až dvakrát denně. Analgetický (analgetický) účinek v přítomnosti bolestivých syndromů trvá až 18 hodin. Počet kurzů za rok je od jedné do tří.

Naši odborníci vám pomohou vysvětlit správné zacházení po vysvětlení jeho účelu a postupu.

INDIKACE postupu

 • Deprese, psychoemotivní stres, syndrom chronické únavy a úzkost.
 • Duševní a fyzické vyčerpání, stres různého původu.
 • Nespavost a poruchy spánku.
 • Syndromy bolesti různé lokalizace a původu: akutní bolesti zubů, bolesti hlavy, migréna, neuralgický a posttraumatický syndrom.
 • Bydlení v environmentálně znevýhodněné oblasti.
 • Časté lety a změna časových pásem.
 • Poruchy oběhu a mikrocirkulace krve.
 • Chronická srdeční choroba, angina pectoris.
 • Hypertenze
 • Parkinsonova nemoc.
 • Pooperační zotavovací období po cévní mozkové příhodě, traumatické poranění mozku, jakož i urychlení procesu hojení.
 • Období epidemií, virových chorob a alergií.
 • Zlepšení kvality života pacientů podstupujících chemoterapii a radiační terapii.

Xenonová terapie je nejlepší terapeutická technika, která poskytuje profylaxi a léčbu kardiovaskulárních, metabolických, neuroendokrinních onemocnění, imunodeficience a neurotických stavů, předčasného stárnutí. Je to účinný nástroj v léčbě patologie muskuloskeletálního systému se syndromy chronické bolesti.

KONTRAINDIKACE pro postup

Xenon nezpůsobuje alergické reakce a vedlejší účinky, ale jako každý přírodní prvek má řadu kontraindikací:

Akutní fáze infarktu myokardu (až 14 dní), Akutní a chronická těžká (III) nedostatečnost, pneumotorax, Nestabilní angina pectoris (dokud se proces nestabilizuje), Těžké selhání oběhu, Vrozené a získané srdeční vady ve fázi dekompenzace krevního oběhu, Akutní myokarditida a perikarditida, hemoragický typ cerebrovaskulární nehody, těžké respirační selhání, epilepsie, konvulzivní syndrom, akutní infekční onemocnění, horečka, syndrom obstrukční spánkové apnoe, s vzácná a těžká forma (u pacientů s podezřením na spánkovou apnoe se provádí předběžně počítačová pulzní oxymetrie), schizofrenie.

Před použitím postupu musí lékař provést vyšetření a výslech pacienta na kontraindikace.

VÝHODY xenonové terapie na moskevské klinice "Centraviamed"

 • Bezpečnost metody, moderní patentované vybavení.
 • Ulevit stresu a bolesti, zlepšit kvalitu života.
 • Individuální výběr dávky a počet procedur.
 • Odborní lékaři.
 • Nejlepší cena.

Xenon v zubním lékařství

Vyšší koncentrace xenonu až do 70% způsobí celkovou anestézii (anestézii) během 5 minut po vdechnutí plynu. Tím se zcela eliminuje citlivost a umožňuje vám provádět jakýkoli zásah, včetně zubního ošetření, zubní implantace nebo chirurgického zákroku. Xenon ve stomatologii se také používá v malých koncentracích k uklidnění pacienta před stomatologickou operací.

Použití xenonu u zubních pacientů

V současné době lokální anestézie během zubních výkonů ne vždy vede k 100% výsledku. Co může zabránit kvalitnímu anestetiku v deaktivaci receptorů bolesti? Za prvé, zvýšený stres, napětí a úzkost pacienta. Pokud se osoba velmi obává nadcházejícího postupu, nemusí být lokální anestetikum účinné. Za druhé, bolest často nezmizí úplně kvůli přítomnosti rozsáhlého zánětu v tkáních. Bolestivé pocity mohou dát podnět k zahájení negativních reakcí, jako je zvýšený tlak, zvýšený srdeční rytmus, nárůst uvolňování hormonů. A to má zase negativní dopad na pooperační období, což zvyšuje riziko komplikací.

Xenonová terapie u zubních pacientů pomáhá k dosažení následujících výsledků: pacient nebude zraněn a nebude se bát, bude se cítit uvolněně a dobře, nebude věnovat zvýšenou úzkostnou pozornost nadcházejícím postupům.

Indikace pro xenonovou terapii u zubních pacientů:

 • Dentophobia (strach z návštěvy zubaře);
 • zvýšený reflex roubíku;
 • silná bolest u pacienta, přítomnost rozsáhlého zánětlivého procesu;
 • riziko vegetativních reakcí u pacienta (riziko mdloby, hypertenzní krize, kolaps);
 • potřeba další analgezie v kombinaci s lokální anestézií;
 • alergické reakce na lokální anestetikum (ke snížení dávky anestetika);
 • odstranění zvýšeného tonusu žvýkacích svalů s dysfunkcí TMJ, když pacient otevře ústa s obtížemi nebo bolestí;
 • rehabilitace po stomatologickém ošetření.

Kontraindikace xenonové terapie:

 • individuální nesnášenlivost léku;
 • dysfunkce respiračního centra, bronchiální astma;
 • infekční choroby doprovázené vysokou horečkou;
 • závažné stupně selhání oběhu (druhý stupeň a vyšší);
 • bradykardie (pomalý srdeční rytmus);
 • zvýšený intrakraniální tlak;
 • stavy doprovázené těžkou inhibicí centrálního nervového systému;
 • krvácení (nazální, menstruační cyklus, gastrointestinální trakt);
 • těhotenství a kojení.

Jaká je xenonová terapie u zubních pacientů?

 1. Lékař určí, zda existují postupy a kontraindikace pro výkon.
 2. Lékař sdělí pacientovi, jak bude postup probíhat, jaké pocity na něj čekají.
 3. Lékař plánuje proceduru xenonové léčby (trvání, koncentrace plynu) a stomatologické výkony, které se uskuteční po xenonové terapii.
 4. Procedura se provádí přímo v zubařském křesle. Xenonová terapeutická zařízení se stočí na židli. Židle se sklopí. Vydává se měkký polštář a jednorázový přehoz (je-li to nutné). Xenonový plyn je dodáván přes dýchací masku s antibakteriálním filtrem. Pacient sám může masku držet (pro úzkostné pacienty) na obličeji, nebo je fixován tuhými gumovými pásy (pacient může masku kdykoli samostatně odstranit).
 5. Trvání procedury je 5 minut.
 6. Maska se odstraní, provede se zubní ošetření.
 7. Po ošetření může být inhalace xenonu opakována pro celkovou relaxaci.

Doporučení pro xenonovou léčbu v Dial-Dentu byla vyvinuta na základě dokumentu: "Použití lékařského xenonu při kombinované bolesti a sedaci v ambulantní zubní ordinaci. Pokyny. " Schváleno na zasedání Vědecké rady Výzkumného zdravotnického a stomatologického ústavu dne 21. dubna 2019, Protokol č. 03/4.

Jak probíhá xenonová terapie pro alkoholismus?

Podstatou postupu je inhalace směsi xenon-kyslík, která se vytváří pomocí speciálního inhalátoru. Xenonová terapie v Moskvě se provádí téměř na všech klinikách pro léčbu drog, veřejných i soukromých. Je možné provádět xenonovou terapii ambulantně a v nemocnici. Na ambulantní bázi se obvykle používají krátké inhalační kúry - každá 3-4 minuty. V nemocnici je možné používat xenonový spánek, když je pacient při dlouhodobé inhalaci xenonu ponořen do spánku. Mimochodem, xenon se používá v anesteziologii jako anestetikum.

Indikace

Xenonová anestézie se používá jako samostatná látka nebo v kombinaci s jinými anestetiky, sedativy, svalovými relaxancemi, antipsychotiky. Zobrazuje se v následujících případech:

 • nouzové nebo plánované zásahy (všeobecný chirurgický zákrok);
 • traumatologické a ortopedické operace;
 • transplantace vnitřních orgánů;
 • neurochirurgické operace;
 • stomatologické výkony (extrakce zubu atd.);
 • plastické a kosmetické operace;
 • anestézie při komplikovaném porodu;
 • gynekologické postupy (kyretáž, biopsie, potrat);
 • abstinenční syndrom u pacientů závislých na drogách;
 • úleva od bolesti při infarktu myokardu, ledvinové nebo jaterní kolice.

Výhody takové anestezie se využívají při operacích, během nichž musí být pacient rychle stažen z anestézie (například na mozek).

Výsledek xenonové terapie

Po absolvování doporučeného počtu relací u pacientů dochází:

 1. snížení touhy po alkoholu;
 2. prevence rozvoje deprese;
 3. zmírnění příznaků kocovin a abstinenčních syndromů;
 4. otevření patologického kruhu závislosti;
 5. prevence další konzumace alkoholu.

Plazmateréza (plazmová výměna; terapeutická plazmová výměna)

Moderní metody detoxikace zahrnují různé postupy extrakorporální purifikace vaskulárního lože, když se proces vyskytuje mimo tělo. Za jednu z nejpopulárnějších metod tohoto typu se považuje plazmaferéza - separace krevních buněk z její tekuté části, po které následuje čištění krevního oběhu. Plazmy postrádající krvinky obsahují všechny toxické látky, jako jsou produkty rozpadu chemických látek, alergeny a autoprotilátky. Po využití plazmy se filtrované červené krvinky, bílé krvinky a krevní destičky vracejí do krevního řečiště. Tím jsou odstraněny možné zdroje nemocí, je zabráněno rozvoji patologických stavů.

Tento postup vám umožní účinně snížit obsah patogenních proteinů, agresivních hormonálních struktur, škodlivých proteinových a lipidových molekul a také aktivovat regenerační procesy. Existují možnosti pro postup s návratem autoplasmy do krve - pro tento je zpracováván a čištěn pomocí speciálních mechanismů.

Indikace

Plazmateréza je další léčebná metoda, která pomáhá čistit krevní řečiště, ale neodstraňuje příčiny nemoci.

Patologie, ve kterých jsou uvedeny relace čištění krve:

 • autoimunitní onemocnění;
 • dyslipidémie - depozice metabolismu cholesterolu a lipidů;
 • akumulace toxických metabolitů z různých důvodů - akutní otrava alkoholem, chronické zneužívání alkoholu, drogová závislost, zneužívání návykových látek;
 • neurologické poruchy.

Pokud mluvíme o pacientech se závislostí na alkoholu, je nutné objasnit, že postup v těchto případech pomáhá:

 1. předávkování látkami s psychotropním účinkem;
 2. prodloužený náraz;
 3. intoxikace alkoholem;
 4. rozvoj abstinenčních příznaků - "lámání" při absenci nové dávky alkoholu;
 5. deprese vědomí kvůli dlouhému období zneužívání.

Po úspěšném ukončení léčby se výrazně zvyšuje šance pacienta na odstranění závislosti, eliminují se negativní následky zneužívání, škodlivé účinky alkoholu na játra, nervový systém a další orgány.

Schéma plazmaterézy

Aby bylo možné účinně čistit krev, musí se pacient připojit ke speciálnímu zařízení pomocí katétru nebo dvou jehel, které jsou vloženy do periferních žil, a sada linek zajišťuje spojení katétru se zařízením. Sterilní jednorázové spotřební materiály jsou hlavní zárukou bezpečnosti pacienta během připojení k zařízení. Bolestivý pocit při manipulaci může být spojen pouze s přímým narušením integrity pokožky během zavádění jehly nebo katétru.

Přečtěte si také: V nové příručce církev vysvětlila, jak přijmout slib střízlivosti.

Existují dvě verze zařízení, které provádí separaci krve na plazmu a tvarové prvky. První typ modelu je automatický, když filtr provede veškerou práci přímo při kontaktu s krví pacienta díky speciální membráně. Membránové póry nejmenší velikosti umožňují průchod pouze plazmy a krevní buňky nejsou schopny tuto bariéru procházet. Relace trvá asi dvě hodiny, během nichž musí pacient ležet v klidu, aby nenarušoval vyladěný mechanismus.

Druhá možnost zahrnuje ruční odstředění a oddělení tvarovaných prvků při vysoké rychlosti otáčení. To snižuje proces kontaktu s přístrojem, je však spojeno s další fází práce a poněkud komplikuje proces plazmaferézy.

Izolovaná plazma je buď odstraněna nebo vyčištěna a vrácena zpět do krevního řečiště spolu s krevními buňkami. Je také možné doplnit objem cirkulující krve solným roztokem nebo jinými krevními náhradami.

Postup plazmaferézy obvykle trvá asi 2-3 hodiny, ale tento čas se může lišit v závislosti na složení těla pacienta a stavu jeho těla. Ve stejný den můžete opustit plazmaferézní místnost, ale potřebujete pomoc od doprovázející osoby - příbuzného nebo milovaného člověka, který vás může podpořit v případě závratí nebo jiných nepříjemných symptomů spojených se snížením objemu cirkulující krve.

Mnohonásobnost relací je asi 2-3 týdně a doporučené trvání léčby je od několika týdnů. Jmenování je však přísně individuální, závisí na vlastnostech diagnózy, reakci těla na postup a míře nástupu očekávaného účinku.

Příprava na postup

Před relací plazmaferézy neexistují žádná zvláštní přísná pravidla chování, ale existuje několik tipů, které pomohou zvýšit účinnost filtrace krve.

V předvečer řízení je nutné:

 1. podrobně odpovědět na otázky lékaře o způsobu života, anamnéze, užívání léků;
 2. přestat pít alkohol;
 3. zajistit doprovod z domácího zdravotnického zařízení - po sezení se mohou objevit závratě nebo ospalost;
 4. vypijte dostatečné množství tekutiny, aby bylo zajištěno dobré zásobování krví

Přímo v den plazmaferézy:

 • není třeba hladovět - je lepší dát přednost lehké a výživné snídani, aby se zajistilo dostatečné zásobování energií a připravilo tělo na stres;
 • oděv by měl být vhodný pro uspořádání přístupu do ulnární žíly a neměl by zasahovat do dlouhodobého sezení bez pohybu;
 • Můžete si vzít zábavu s sebou - knihu nebo film na mobilním zařízení, které vám pomohou dělat zajímavé věci po celou dobu trvání relace;
 • je důležité provést fyziologické podání před zákrokem, aby tato potřeba nevznikla během plazmaferézy.

Po zákroku

Rychlost a snadnost regenerace těla závisí na obecné úrovni přípravy a tělesného odporu, ale obvykle nezpůsobuje potíže. K urychlení tohoto procesu stačí dodržovat základní pravidla režimu:

  1. nejprve se vyhněte konzumaci horkých nápojů nebo potravin, aby nedošlo k rozšíření krevních cév - to může způsobit závratě;
  2. V den zákroku nesmí být na přímém slunci;
  3. po skončení sezení nemůžete osprchovat ani být v sauně - hypertermie může způsobit stejný účinek rozšíření periferní krve;
  4. protože systém srážení krve je po výměně plazmy v nestabilním stavu, je nutné zajistit maximální bezpečnost a snížit riziko krvácení - neholte se, nedělejte manikúru ani jiné postupy poškozující kůži.

Je důležité pečlivě dodržovat všechna doporučení lékaře, která se mohou lišit v závislosti na diagnóze a zdravotním stavu.

Viditelný účinek se může objevit po několika dnech nebo týdnech, ale v průběhu času, kdy se příčiny onemocnění vrátí, se příznaky mohou opakovat.

Je nutné navštívit lékaře ve stanoveném čase a také nahlásit příznaky, jako jsou:

 • vývoj modřin nebo jiných neobvyklých událostí v místě vpichu;
 • infekční proces - všeobecná malátnost, zimnice, horečka;
 • křeče
 • kožní vyrážka nebo svědění kůže;
 • dyspeptické příznaky - nevolnost, zvracení;
 • bolest jakékoli lokalizace, která nereaguje na standardní léčbu;
 • ztuhlé klouby, obtížné chůze;
 • žloutnutí kůže nebo bílkovin sklerózy.

Komplikace

Přestože je tento postup považován za docela bezpečný, je spojen se zavedením homeostázy do systému - rovnováhou vnitřního prostředí těla. To může způsobit různá porušení:

  1. alergické reakce, nejnebezpečnější z nich je anafylaktický šok;
  2. infekční procesy;
  3. porucha krvácení, krvácení;
  4. hypotenze - prudký pokles krevního tlaku;
  5. lokální změny integrity kůže nebo podkožního tuku v místě vpichu.

Je důležité pochopit, že je třeba zcela odmítnout konzumovat alkoholické nápoje alespoň týden před plazmaferézou a také během epizod znovu nepokračovat. Zatížení, které vzniká při krevní filtraci, je pro tělo velkým stresovým faktorem. Další negativní účinek při užívání ethanolu výrazně zvyšuje riziko nežádoucích účinků, vytváří nepříznivé podmínky pro fungování vnitřních orgánů a zvyšuje zátěž na játra a ledviny.

Sedatické vlastnosti xenonu

Xenonová sedace byla oběvena v ruskými vědci. Tato technika je založena na skutečnosti, že xenon pacienta uklidní a uvolní, zatímco pacient zůstáva při vědomi.  

Takováto sedace byla úspěšně aplikován ve stomatologii. U mnoha pacientů je strach z lékařské manipulace tak velký, že zasahuje do práce lékaře či vede až k úplnému odmítnutí zubního ošetření. Xenon pomáhá člověku překonat strach a umožní pacientovi se klidně řídit pokyny zubního lékaře.

Absence vedlejších účinků umožňuje použití lékařského xenonu v praxi dětské stomatologie. Inhalace zmírňuje stres u dítěte, postupně se vymažou nepříjemné vzpomínky na předchozí postupy.

Pocit euforie u lidí, kteří ji dosud nezažili, může vyvolat strach. Častěji se to děje u dětí. V takových případech je možné zvýšit koncentraci plynu a ponořit pacienta do spánku nebo rychle ukončit působení anestetika.

Xenonová sedace se používá jak ve složitých operacích (například při instalaci implantátů), tak při rutinním ošetřování zubního kazu.

Používá se také při léčbě deprese, nervových poruch, migrén a nespavosti.


Převzato z: https://narkopro.ru/alkogolizm/lechenie-ksenonom.html