Xenon a sport

Proč při inhalaci Xenonu máte
nespornou výhodu oproti ostatním?

Jelikož je úžasně bioaktivní, je prokázáno, že Xenon zvyšuje schopnost přenášet kyslík v lidské krvi.
Možná už víte, že naše buňky potřebují udržovat správnou hladinu kyslíku, aby si udrželi aerobní metabolismus a výrobu energie. Xenon zde chytře a velmi dobře pomáhá. Xenon je jedním z mála činidel, které jsou známé svou schopností aktivovat produkci HIF-1α (faktory indukované hypoxií). Xenon je jedním z mála, který svou schopností aktivuje produkci HIF-1α, což způsobuje, že ostatní proteiny se vydají na ochranu tkání zbavených kyslíku. Jedním z těchto proteinů je erytropoetin (EPO), který je v podstatě hormon, který zvyšuje tvorbu červených krvinek v kostní dřeni, což spouští jiné proteiny, aby spěchaly k záchraně tkání zbavených kyslíku. Jedním z těchto proteinů je erytropoetin (EPO), který je v podstatě hormon, který zvyšuje tvorbu červených krvinek v kostní dřeni.

Bylo zjištěno, že vdechnutí xenonu zvyšuje hladiny erytropoetinu a u zdravých jedinců zvyšuje jejich vytrvalost a energetickou hladinu. To, co skutečně Xenon dělá, je stimulace nízko úrovňové hypoxie (stav, kdy je nedostatek množství kyslíku, který se dostává do tkání). To zase stimuluje tělo, aby produkovalo krev, aby lépe pracovalo s užíváním kyslíku. Pokud bychom to měli říci z technického hlediska, dá se říci, že inhalace xenonu zvyšuje hladinu erytropoetinu (EPO), což je hormon, který zvyšuje schopnost kyslíku přenášet krev díky podpoře tvorby červených krvinek. Je třeba poznamenat, že vzhledem ke stejné charakteristice se syntetický EPO používá k léčbě pacientů s onemocněním ledvin a anémií.

Takže vdechnutí Xenonu může zvýšit vaši vytrvalost a energii a tím vám poskytne výhodu oproti ostatním soutěžícím. Kromě toho další velkou výhodou, kterou nabízí tento vzácný plyny je, že se během několika hodin "vyčistí" z těla, ale jejich účinnost zvyšující výkon může trvat několik dní.